NV230A-RE
You are here:
- Home
- Products tagged “NV230A-RE”
NV230A-RE
Showing the single result
Globe valve actuator for 2-way and 3-way globe valves
• Actuating force 1000 N
• Nominal voltage AC 230 V
• Control Open-close, 3-point
• Nominal stroke 20 mm
Product Tags
ป้ายกำกับ
2-way
3-point rotary actuator
3.5 Nm
4 Nm
5 Nm
9 Nm
18 Nm
20 Nm
160 Nm
AC/DC 24 V
AC 24...240 V / DC 24...125 V
AC 120 V
AC 230 V
BELIMO
Characterised control valve with sensor-operated flow rate or power control
Combi valves (PICV) PN25
communicative
Damper actuator
DC 2...10 V
Duct sensor CO₂ / Temperature
Duct Sensors (Air)
Energy Valve
Fire damper actuator
Globe valve
Globe valve actuator
Internal thread
Modulating
Modulating control valves with magnetic actuators
Modulating DC
Modulating rotary actuator
Open-close
Outdoor Humidity
PN 16
PN 16 (Energy Valve)
power and energy-monitoring function
RobustLine damper actuator
Rotary actuator
Sensors
Siemens
Spring-return actuator
Spring return
Temperature Sensor with weather shield
torque 10 Nm
torque 20 Nm
voltage AC/DC 24 V