- LM230ASR Damper actuator, Modulating, AC 230 V, 5 Nm
Modulating damper actuator for adjusting dampers in technical building installations
• Air damper size up to approx. 1 m²
• Nominal torque 5 Nm
• Nominal voltage AC 230 V
• Control Modulating DC (0)2…10 V
• Position feedback DC 2…10 V
| Emergency control function | Modulating damper actuator |
|---|---|
| Nominal torque | 5 Nm |
| Nominal voltage | AC 230 V |
| Control | Modulating DC |
สินค้าที่เกี่ยวข้อง
EV..R+KBAC
• Nominal voltage AC/DC 24 V
• Control modulating, communicative
• For closed cold and warm water systems
• For modulating control of air-handling and heating systems on the water side
• Ethernet 10/100 Mbit/s, TCP/IP, integrated web server
• Design life SuperCaps: 15 years
EV..R+BAC
• Nominal voltage AC/DC 24 V
Damper actuator for adjusting dampers in technical building installations
• Nominal torque 5 Nm
• Nominal voltage AC 230 V
• Control Open-close, 3-point
• Running time motor 35 s
• Nominal torque 5 Nm
• Nominal voltage AC 230 V
• Control Open-close, 3-point
• Air damper size up to approx. 0.4 m²
• Nominal torque 2 Nm
• Nominal voltage AC/DC 24 V
• Position feedback DC 2…10 V
• Running time motor 35 s
• Nominal torque 2 Nm
• Nominal voltage AC 230 V