NVK24A-MP-RE ,SuperCap globe valve actuator, communicative, modulating, communicative, AC/DC 24 V, 1000 N
NVK24A-MP-RE
Communicative globe valve actuator with emergency control function for 2-way and 3-way globe valves
• Actuating force 1000 N
• Nominal voltage AC/DC 24 V
• Control modulating, communicative DC (0)2…10 V Variable
• Nominal stroke 20 mm
• Conversion of sensor signals
• Design life SuperCaps: 15 years
• Communication via Belimo MP-Bus
สินค้าที่เกี่ยวข้อง
Modulating rotary actuator for butterfly valves with ISO 5211-F07 mounting flange
• Air damper size up to approx. 8 m²
• Nominal torque 40 Nm
• Nominal voltage AC/DC 24 V
• Control modulating DC (0)2…10 V
• Position feedback DC 2…10 V
• Air damper size up to approx. 4 m²
• Nominal torque 20 Nm
• Nominal voltage AC 24…240 V / DC 24…125 V
• Control Open-close
• with 2 integrated auxiliary switches
• Nominal torque 20 Nm
• Nominal voltage AC/DC 24 V
• Position feedback DC 2…10 V
• Nominal torque 20 Nm
• Nominal voltage AC/DC 24 V
• Control Open-close
Modulating damper actuator for adjusting dampers in technical building installations
• Air damper size up to approx. 1 m²
• Nominal torque 5 Nm
• Nominal voltage AC/DC 24 V
• Position feedback DC 2…10 V
• Running time motor 35 s
EF24A ,BELIMO,Spring-return actuator, Open-close, AC/DC 24 V, 30 Nm Spring-return actuator with emergency control function for adjusting dampers in technical building installations • Air damper size up to approx. 6 m² • Nominal torque 30 Nm • Nominal voltage AC/DC 24 V • Control Open-close